PRZERZEDZAJĄCE SIĘ WŁOSY? ZGŁOŚ SIĘ DO TRYCHOLOGA


Każda osoba zauważa w swoim życiu etap, kiedy borykała się z nadmiernie wypadającymi włosami. Średnia ilość włosów wypadający w ciągu doby to sto. Jeżeli zauważymy, że zaczyna wypadać ich więcej to należy zareagować. Pierwszą czynnością jest znalezienie przyczyny.

Oczywiście można samemu szukać przyczynę wypadania włosów i samemu leczyć problem jednakże wielokrotnie domowe sposoby i popularne metody leczenia nie przynoszą pozytywnych efektów. Jeżeli włosy przestaną wypadać to problem mija. Co zrobić jeżeli zauważymy na głowie mniejszą ilość włosów i przerzedzenia? Przerzedzenia świadczą, że wypadające włosy nie wyrastają. W takim przypadku najlepsza jest wizyta u trychologa.

W czym pomoże nam trycholog i jaka jest jego rola w procesie leczenia problemów związanych z wypadanie włosów?

Trycholog przede wszystkim przeprowadzi prawidłową diagnostykę organizmu. Bowiem objaw wypadania włosów i przerzedzenia może wynikać z wielu chorób organizmu. Aby to zrozumieć przeanalizujmy przyczyny wypadania włosów:

– choroby owłosionej skóry głowy: łupież, łojotok, zapalenie mieszków włosowych, grzybica, łuszczyca
– choroby autoimmunologiczne- choroby tarczycy, łysienie plackowate, toczeń rumieniowaty
– zaburzenia w gospodarce hormonalnej
– ciąża, poród, karmienie piersią
– przyjmowanie leków
– zaburzenia żywieniowe: anemia, anoreksja, bulimia, radykalna utrata wagi
– choroby układu pokarmowego- celiakia, alergie, zespół jelita drażliwego
– długotrwałe przeziębienie
– złe nawyki pielęgnacyjne i stylizacyjne
– schorzenia na tle psychicznym
– zatrucie metalami ciężkimi
– niewłaściwy poziom pierwiastków i mikroelementów w organizmie i ich wzajemne proporcje

Wzajemne powiązania są tak skomplikowane, że aż trudno jednoznaczne powody wypadania włosów przydzielić do jednej grupy. Czytając o tym i widząc, jak skomplikowany jest temat dotyczący przyczyn wypadania włosów widać jak ważne jest posiadanie wiedzy medycznej na te tematy i kojarzenie tych powiązań. Znajomość wiedzy medycznej jest również bardzo istotna w odpowiedniej diagnostyce problemu. Rzadkie włosy mogą być początkiem głębszego zjawiska, na które zwyczajne środki mogą nie wystarczyć.

Jeżeli więc zauważysz u siebie problem z wypadaniem włosów, pogorszeniem się ich struktury, zmianami skórnymi – nie rozpoczynaj leczenia na własną rękę stosując preparaty, odżywki, szampony. Nie kupuj preparatów przez internet i nie sugeruj się tym, że innym mogły pomóc. Nigdy nie wiesz jaki inni mają problem. Jeżeli sądzisz, że wizyta, badania czy zabiegi w gabinecie trychologicznym są drogie i z oszczędności nie korzystasz z niej to jest to pozorna oszczędność. Jednakże na preparaty wydajemy dużo więcej pieniędzy i są to pieniądze stracone, ponieważ jak preparat nie działa w sposób odpowiedni to nadal szukamy i kupujemy inny. Ostatecznie cały proces się zapętla. Pamiętajmy, że zdrowie mamy jedno, a włos który wypadł i nie wyrośnie w ciągu kilku miesięcy już nigdy może nie wyrosnąć. Zatem starajmy się dbać o swoje zdrowie i zgłaszajmy swoje problemy do lekarzy specjalistów, w tym przypadku trychologów.

Zachęcamy do przeglądania naszych poprzednich wpisów: