Wysoka linia czoła. Jak to zmienić?


Zbyt wysoka linia czołowa to problem, który dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jednakże przyczyna wysokiego czoła u mężczyzn jest inna niż u kobiet. U Panów przesunięcie linii czoła powstaje na wskutek łysienia androgenowego czyli hormonalnego.

Wysoka linia włosów na czole – jak ją obniżyć?

Najczęściej ten proces przebiega w ten sposób, że w pierwszym etapie pogłębiają się zakola, następnie przerzedzeniu ulega kępka miedzy zakolami, aż do momentu kiedy całkowicie wypadną z niej włosy. Natomiast u kobiet zbyt wysoka linia czoła występuje od urodzenia. Jeżeli linia czołowa pogłębi się na całej długości oznacza to chorobę, która nazywa się liszajem płaskim. W obu przypadkach zbyt wysoka linia czołowa przeszkadza zarówno mężczyznom jak i kobietom. Jak zmniejszyć czoło? Mankament ten jest do usunięcia poprzez zabieg przeszczepu włosów. Przesunięcie linii czołowej z zastosowaniem tego zabiegu może być niemożliwe do wykonania w momencie, kiedy pacjent przechodzi przez konkretne choroby.

Dostosowanie zabiegów do obniżania linii czołowej włosów

Zabiegi przeszczepu włosów dają duże możliwości w zakresie obniżenia linii czołowej jednakże „nową” linię nie można wyznaczyć obojętnie. Przebieg linii czołowej u każdego człowieka jest inny. Bowiem każdy ma inną geometrię twarzy, czaszki, i proporcje. Wyznaczając nową linię czołową, czyli ja obniżając lekarz wykonujący zabieg dokonuje pomiarów twarzy pacjenta. Głównym wyznacznikiem środka tej linii czyli miejsca, w którym ta linia się rozpoczyna jest skrótowo mówiąc 1/3 wysokości między punktami szczyt brody- czubek nosa i całej długości nosa. Dlatego też linii nie można obniżyć dowolnie, na tak zwane życzenie pacjenta.

Druga ważną zasadą jest utrzymanie u mężczyzn naturalnej linii, czyli z wcięciem na zakola. Bowiem rasa biała ma naturalną linie z zakolami, natomiast rasa czarna ma linie przebiegającą prosto. U kobiet ta linia jest nieco spłaszczona, ale też nie można jej rozpoczynać zbyt nisko.

Obniżenie linii czoła – kto poddaje się zabiegom?

Zabieg obniżenia linii czołowej wykonują przeważnie kobiety z długimi włosami, które z powodu zbyt wysokiego czoła nie mogą związać włosów i odsłonić czoło. Czeszą przeważnie fryzury z grzywką. Obniżenie linii włosów może odbyć się przy zabiegu przeszczepu włosów zlikwiduje ten mankament. W tym przypadku zabieg wykonuje się w technice oszczędnej, czy włosy w miejscu poboru goli się paskami, tak aby pozostały dłuższymi włosami można było zakryć wygolone miejsca dawcze. Natomiast u mężczyzn wykonujących zabieg z przodu głowy można pozostawić dłuższe włosy na górze, aby po zabiegu móc zakryć miejsce implantacji.

Jakie są ograniczenia możliwości zabiegowych?

U kobiet oprócz choroby nie ma ograniczeń. Natomiast u mężczyzn nie można wykonywać takiego zabiegu w zbyt młodym wieku. Np. 18-21 lat, bowiem jeżeli mężczyzna zaczyna tracić włosy w tak młodym wieku oznacza to, że proces będzie postępował. Zbyt wczesne wykonanie zabiegu stwarza konieczność ciągłego powtarzania go. Zaleca się więc w pierwszym etapie stosować środki farmakologiczne lub trychlogiczne, aby wzmocnić włosy i opóźnić proces łysienia.
Na koniec podam inna metodę obniżenia linii czołowej czyli zabieg chirurgiczny polegający na oderwaniu skóry od czaszki i przesunięciu jej w nowej obniżonej linii włosów… Brzmi drastycznie, ale nie są to zabiegi powszechnie stosowane. Zobacz także: