Pielęgnacja włosów po zabiegu transplantacji


Aktualnie mamy do czynienia z nowoczesnymi technologiami. Z tego powodu, zabieg transplantacji włosów nie należy już do skomplikowanych metod przywracania cebulek włosów na skórze głowy. Często zastanawiamy się nad potencjalnymi efektami. Kiedy się pojawią, czy będą widoczne? W dużym stopniu zależy to również od nas. Sam zabieg stanowi fundament. Stan naszych włosów należy jednak na bieżąco kontrolować i co najważniejsze – pielęgnować!

Możemy spotkać się z różnymi opiniami na temat transplantacji włosów. W większości się one pokrywają ze względu na wysoką skuteczność. Zabieg nie jest jednak jedynym etapem całej kuracji. Leczenie po ukończeniu przeszczepu trwa nadal. Wówczas to my jesteśmy mocniej odpowiedzialni za to co postępuje.

Kilka prostych zasad, które warto przestrzegać zaraz po transplantacji włosów!

Pamiętajmy, że przeszczep włosów jest zabiegiem, który ingeruje w naszą skórę i należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarzy. W innym przypadku możemy sobie zaszkodzić, a brak naszej wiedzy z pewnością nie wpłynie na szybsze przyswajanie włosów przez skórę.

transplantacja włosów
Po pierwsze powinniśmy unikać jak to tylko możliwe silnych promieni słonecznych. Dotyczy to w głównej mierze osób korzystających z usług solarium. Powinniśmy również zmienić nasze przyzwyczajenia dotyczące snu. Najbardziej adekwatną pozycją do spania jest leżenie na plecach, gdzie głowa powinna znajdować się powyżej tułowia pod kątem 45 stopni. Następnie należy unikać napojów alkoholowych i palenia papierosów, które mogą źle wpłynąć na efekt transplantacji. Ograniczenie powinno trwać przynajmniej do 4 dni po zabiegu. Warto także zredukować ciężki wysiłek fizyczny do 3 tygodni. Ponadto, trzeba wprowadzić pewne preparaty, które będą mogły wpłynąć na szybsze gojenie się ran.

Transplantacja włosów w klinice Medmix

Korzystanie z usług trychologa może pomóc nam w odwróceniu nieprzyjemnego stanu naszych włosów. Wypadanie, czy łysienie nie jest problemem małej wagi. Wpływa to na nasz wygląd, przez co również na psychikę. Zmiany, które zachodzą na naszym ciele i są widoczne dla innych mogą wprowadzić nas w załamania nerwowe, z których pozbieranie się jest bardzo ciężkie. Dlatego nie warto jest bagatelizować pierwszych symptomów. Wówczas powinno się skontaktować z lekarzem specjalistą, aby ocenić sytuację w sposób autentyczny. Transplantacja włosów w klinice Medmix to gwarancja skuteczności. Wystarczy zaufać osobom, które specjalizują się w danej dziedzinie. Więcej informacji o samym zabiegu transplantacji włosów do uzyskania na https://medmix.pl/.