Grzybica skóry głowy – leczenie


Pierwsze objawy choroby nie wydają się być aż tak agresywne. Nie przeszkadza nam to w codziennym funkcjonowaniu. Jednak z czasem staje się to coraz bardziej problematyczne. Grzybica skóry głowy potrafi przysporzyć wiele trudności mających wpływ na nasze zdrowie. Choroba zaczyna narastać, a my nie wiemy do kogo się zwrócić o pomoc. Odpowiedzi powinniśmy szukać u trychologa, czyli specjalisty w dziedzinie leczenia włosów.

Pierwsze objawy związane z grzybicą skóry głowy

Choroba podobnie jak i inne pojawia się w całkiem niewinny sposób. Na początku występuje zaczerwienienie skóry, które łatwo można pomylić ze zwyczajnym uczuleniem. Nie zmienia to faktu, że zmiany zachodzące na naszej skórze powinny być przez nas traktowane na poważnie. Problemy pod ujęciem dermatologicznym jest nam najłatwiej zaobserwować, ponieważ są one widoczne dla naszych oczu. Kolejne objawy to uczucie silnego swędzenia, złuszczanie się skóry, występowania guzków oraz wypadanie włosów. Pamiętajmy, że nasza czujność może uratować stan zdrowia.

W jaki sposób powstaje choroba?

Na początku należy zaznaczyć, że grzybica skóry głowy to choroba, która powstaje na skutek grzybów. Zainfekowanie organizmu następuje najczęściej w momencie kontaktu z innych chorym, aczkolwiek nie zawsze. Kolejną przyczyną choroby jest użytkowanie przedmiotów będących w posiadaniu osób zakażonych. Tym samym, grzebienie, szczotki do włosów, odzież czy ręcznik może stanowić źródło zapalne choroby.

Grzybica, a łysienie. Jak leczyć?

Choroby takie jak grzybica skóry głowy wymaga odpowiedniego leczenia. Nie jest to proste, ponieważ w wielu przypadkach zgłaszamy się do lekarza specjalisty już w bardzo późnej fazie choroby. Nie zmienia to faktu, że jest to choroba, z której możemy wyjść. Wystarczy jedynie przestrzegać określonych zasad wytyczonych przez lekarza, w tym przypadku trychologa. Jedną z metod wprowadzanych do terapii grzybicy skóry głowy jest mezoterapia igłowa. Polega ona na wprowadzaniu substancji aktywnych w celu stymulacji skóry głowy i pobudzenia komórek. Metoda wzmacnia i odbudowuje cebulki włosów co ostatecznie ma za zadanie zahamować ich całkowite wypadanie. Leczenie mezoterapią igłową dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiety. Dzięki odpowiedniej kuracji możemy zwalczyć chorobę, a dodatkowe zabiegi pozwolą na szybkie przywrócenie utraconych włosów.