Najczęstsze powody wypadania włosów


Utrata włosów to niewygodny problem, z którym boryka się coraz większa liczba osób, bez względu na płeć. Wydawać by się mogło, że to wiek jest główną przyczyną wypadania włosów. Oczywiście jest to jeden z powodów, aczkolwiek występują również inne.

W ciągu dnia tracimy około 100 włosów. Jest to całkowicie normalne zjawisko. Problemy pojawiają się w momencie, gdy ta liczba zaczyna wzrastać. Przyczyn wypadania włosów jest wiele i nie wszystkie są zależne od naturalnych czynników fizjologicznych.

Choroby wpływające na stan skóry głowy i włosów

Jak dotąd wiemy o istnieniu kilkudziesięciu chorób wpływających na stan naszych włosów. Jedną z najczęstszych jest łysienie plackowate. Jest to choroba autoimmunologiczna, która pojawia się na tle zapalnym. Pojawia się głównie u osób młodych. Ponad 60 % chorych nie przekracza 30-stego roku życia. Kolejnym schorzeniem jest łysienie androgenowe. Występuje na zasadzie dziedziczenia zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Do równie nieprzyjemnych schorzeń można zaliczyć grzybicę skóry głowy. Wpływa ona bezpośrednio na stan zdrowia naszych włosów przez co jest równie uciążliwa.

przeszczep cebulek włosów

Wypadanie włosów, a stosowanie leków i korzystanie ze sztucznych preparatów

Bardzo często możemy zauważyć, że wprowadzenie lekarstw osłabia kondycję naszych włosów. Leki, które mogą wywołać taki stan są najczęściej stosowane na nadciśnienie czy krzepnięcie krwi. Mogą to być również środki antykoncepcyjne. Podobny wpływ mają farby do włosów. Spora część kobiet i nieliczna grupa mężczyzn korzysta ze sztucznej zmiany koloru włosów nie wiedząc jak negatywne ma to oddziaływanie na stan skóry głowy.

Przeszczep cebulek włosów jedynym ratunkiem?

Łysienie na tle chorobowym bardzo często może wywołać ogromne straty nie tylko pod względem wyglądu, ale także psychiki. Wypadanie włosów nie jest przyjemne, a bardzo często może być już za późno na zastosowanie odpowiednich lekarstw. Wówczas to przeszczep cebulek włosów staje się najrozsądniejszym wyjściem z ciężkiej sytuacji. Zabiegi tego typu są przeprowadzane w klinice MD MEDMIX. Więcej informacji o metodach leczenia możemy znaleźć na https://medmix.pl/. Pamiętajmy, że przeszczep cebulek włosów jest zabiegiem, któremu mogą poddać się pacjenci po przejściu weryfikacji.