Łysienie, a dieta


Bardzo często zdarza się, że tracimy nasze włosy nie tylko ze względu na schorzenia, wiek czy inne aspekty. Jedną z przyczyn może być również zła dieta. Co możemy rozumieć przez stwierdzenie złej diety?

Brak aktywności fizycznej i śmieciowe jedzenie może mieć finalnie bardzo duży wpływ na utratę włosów. Dzieje się tak, ponieważ organizm nie otrzymuje odpowiedniej dawki witamin i wartości odżywczych. Głównie sprawa dotyczy białka i żelaza. Niestety nie zdajemy sobie sprawy z tego jak odżywianie może mieć wpływ na kondycję naszych włosów. Może się wydawać, że to braki w naszej wiedzy są głównym ogniwem problemu łysienia. Oczywiste jest, że przyczyny mogą być też inne, aczkolwiek nie możemy całkowicie zaprzeczyć faktom mówiącym o roli diety w stosunku do formy owłosienia skóry głowy.

wszczepianie włosów

Jakie produkty mogą wzmocnić strukturę włosów?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, białko i żelazo mają bezpośredni wpływ na wytrzymałość i wygląd włosów. Z tego powodu powinniśmy wprowadzić do naszej diety produkty, które zawierają wysoki współczynnik wymienionych składników odżywczych. Dieta wzbogacona w wątróbkę, chude mięso wołowe i wieprzowe, kakao, a nawet orzechy pistacjowe z pewnością uzupełnią braki związane z niedoborem żelaza. Z kolei drób, jajka, nabiał i różnego rodzaju kiełki to produkty wzbogacone o duże ilości białka.

Zmiany na lepsze. Zabiegi pielęgnacyjne i wszczepianie włosów metodą FUE

Zwyczajna higiena włosów może okazać się niewystarczająca. W razie pojawienia się problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów należy udać się do lekarza specjalisty, w tym przypadku trychologa. Zabiegi trychologiczne powinny pomóc nam w zakresie ratowania włosów, aczkolwiek na ich wczesnym etapie wypadania. Bardzo często może być tak, że jedyną deską ratunku będzie wszczepianie nowych cebulek włosów. Powodem tego może być zaawansowany stan łysienia, gdzie innego rodzaju zabiegi nie są w stanie pomóc. Taką weryfikację możemy przejść w klinice Medmix z Bielska-Białej. Wszczepianie włosów metodą FUE to bezbolesny sposób na przywrócenie cebulek włosowych na właściwe miejsce. Na https://medmix.pl/ znajdziemy więcej informacji o samym zabiegu wszczepiania włosów, postępowaniu po jak i cenie.