Jak wygląda zabieg przeszczepu brwi? Wszystko co musisz wiedzieć!


Wypadanie włosów to zjawisko, które może wywołać poważne konsekwencje na tle psychicznym. Jest szczególnie dotkliwe, kiedy pojawia się w najbardziej widocznych miejscach naszego ciała. Brwi to z kolei jeden z wyznaczników naszych emocji. Brak owłosienia w tym miejscu może spowodować całkowitą zmianę naszego wyglądu. I to zmianę niekorzystną.

Do przyczyn wypadania włosów brwi możemy najczęściej zakwalifikować motywy występujące nienaturalnie, a więc chorobowe. Do takich przypadłości zaliczyć możemy między innymi choroby tarczycy, różnego rodzaju infekcje, oparzenia, tatuaże jak i łysienie plackowate. Brak owłosienia może być także wynikiem wrodzonej niezdolności porostu brwi, silne podłoże genetyczne oraz upływ czasu. Zjawisko wypadania brwi dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku.

Jak wygląda przeszczep brwi?

Zabieg odbywa się przy pełnej świadomości pacjenta z możliwym włączeniem znieczulenia miejscowego, które nie jest konieczne ze względu na bezbolesny charakter zabiegu. Należy pamiętać, że przeszcze odbywa się na zasadzie implantacji poszczególnych graftów w miejsce biorcze czyli łuk brwiowy. Pojedyncze mieszki włosowe są pobierane, a następnie przeszczepiane do właściwego miejsca. Włosy są pobierane od pacjenta z najbardziej owłosionego obszaru skóry głowy. Przeszczep brwi w dużym stopniu przypomina transplantację włosów na głowie. Jest on jednak mniej skomplikowany i nie tak czasochłonny.

brwi

Kiedy możemy spodziewać się efektu przeprowadzonego zabiegu?

Istotne jest, aby pamiętać, że każdy przeszczep wymaga czasu. Natomiast w przypadku transplantacji brwi efekty mogą ukazać się nawet zaraz po przeprowadzonym zabiegu. Nie będą one jednak w pełni odwzorowywać etapu końcowego, na który należy poczekać od kilku miesięcy do roku.

Satysfakcja naszych pacjentów to powód, dla którego stale edukujemy się w zakresie przeszczepu włosów w różnych partiach naszego ciała. Klinika Medmix już od lat wdraża najnowocześniejsze metody badań pozwalające na uzyskanie błyskawicznej diagnozy. Dzięki temu jesteśmy w stanie przystąpić do procesu związanego z przystąpieniem do terapii, która ma na celu leczenie wypadania włosów i łysienia. Na stronie www.medmix.pl mogą Państwo znaleźć konkretne informacje na temat kliniki i sprawdzić dotychczasowe realizacje i efekty naszych terapii.