Zabiegi trychologiczne jako dodatkowa forma pielęgnacji


Włosy, szczególnie te narażone na wypadanie wymagają codziennej pielęgnacji i dbałości. Łamliwość, kruchość, rzadkość to problemy, które w przypadku włosów mogą sprawić, że będziemy się czuć niedowartościowani. Każdy zasługuje na to, aby posiadać piękne i bujne włosy, które dodają nam nie tylko blasku, ale także pewności siebie.

Zabieg estetyczny

Trychologia to dziedzina, która zajmuje się specyfiką i leczeniem włosów. Natura nas bardzo często nie rozpieszcza, dlatego też musimy w wielu przypadkach dać sobie pomóc. Zabiegi trychologiczne wykonywane w naszej klinice w Bielsku-Białej pozwolą Ci w pełni przywrócić stan włosów do ich dawnej świetności. Leczenie łysienia jest jednak o wiele bardziej skomplikowane, a same zabiegi nie pomogą nam uzyskać pełnego efektu. Zatem zabiegi trychologiczne traktuje się tylko i wyłącznie jako terapie odbudowujące siłę i wytrzymałość włosów, a nie jako sposób na zwalczanie chorób związanych z nadmiernym łysieniem.

przed i po

Kiedy warto się poddać zabiegom?

Trychologia jak każda inna metoda leczenia nie jest skierowana do wszystkich. Zabiegi trychologiczne zaleca się w szczególności osobom z takimi problemami jak: występowanie skóry tłustej, podrażnionej, z łupieżem oraz po prostu dla osób chcących zregenerować swoje włosy. Terapie składają się z kilku zabiegów takich jak: terapie uderzeniowe, wzmacniające, podtrzymujące i zachowawcze.

Jak wygląda zabieg trychologiczny?

Na początek oczyszczamy skórę głowy specjalnymi preparatami do peelingu. W ten sposób dostęp do skóry i cebulek włosowych i znacznie ułatwiony. Następnie nakładamy silne środki aktywne. Możliwa także jest opcja z założeniem specjalistycznej maski i wejściem do sauny. Kolejnym etapem jest ponowne mycie włosów. Na koniec nakładamy kolejne preparaty bez spłukiwania mające na celu zwiększenie objętości i blasku włosów. Zabiegi trychologiczne są dostępne w naszej klinice. Warto pamiętać, że w przypadku występowania choroby, zabiegi mogą nie przynieść wystarczającego efektu. Skorzystaj z naszej pomocy i zapisz się na odpowiednie zabiegi. Nasi trychologowie z pewnością się Tobą zaopiekują. Sprawdź nasze aktualne metody na www.medmix.pl i wypróbuj jedną z nich!

+ There are no comments

Add yours