Łysienie plackowate – objawy i metody leczenia


Wypadanie włosów z pewnością nie należy do przyjemnych dolegliwości. Łysienie plackowate, z kolei charakteryzuje się punktowym i regularnym w kształcie wypadaniem włosów. Istnieje wiele sposobów mogących pozwolić nam na zwalczenie choroby. Sprawdź jakie mogą być objawy choroby i jak należy działać w momencie postawienia diagnozy. Leczenie łysienia plackowatego jest aktualnie możliwe i warto jest skorzystać z możliwości jakie daje nam dzisiejsza medycyna.

Pierwsze objawy?

Łysienie plackowate nie przedstawia żadnych symptomów. Medycyna współczesna nie znalazła jeszcze sposobu na wcześniejsze wykrycie choroby. Pojawienie się jej oznacza miejscowe i punktowe łysienie włosów w postaci regularnych kształtów. Skóra na głowie pozostaje bez zmian, to znaczy nie pojawiają się na niej żadne zapalenia, zaczerwienienia ani inne objawy. Łysienie plackowate może doprowadzić do całkowitego wyłysienia głowy jak i włosów na całym ciele. Jest to zależne głównie od miejsca występowania ognisk.

łysienie plackowate

Na czym polega?

Choroba jest jedną z najczęściej pojawiających się przyczyn wypadania włosów na tle zapalnym. W większości chorują na nią osoby dorosłe, kobiety i mężczyźni. Znacznie rzadziej pojawia się u dzieci, szczególnie poniżej 3 roku życia. Niestety nie znamy jeszcze przyczyn pojawiania się tej choroby, dlatego też ciężko jest ustalić sposoby, które mogłyby jej zapobiegać. Z reguły choroba ustępuje po upływie okresu roku lub dwóch lat. Zdarza się tak w przypadku blisko 30 – 55% osób chorych. Z kolei u 10% chorych, łysienie plackowate może doprowadzić nawet do całkowitego wyłysienia.

Podejmij się leczenia za pomocą terapii trychologicznych!

Łysienie plackowate to choroba, z którą możemy podjąć walkę. W większości przypadków wyklucza nas ona z zabiegów dotyczących przeszczepiania włosów, ale istnieją metody, które mogą pozwolić na zwiększenie gęstości włosów. Do leczenia należy stosować preparaty i środki, które będą przepisane przez lekarza specjalistę. Klinika Medmix to miejsce, w którym możesz liczyć na pomoc odnośnie wszystkich chorób związanych z nadmiernym wypadaniem włosów. Nasi lekarze i specjaliści od trychologii z pewnością przygotują odpowiednie terapie i zabiegi mające na celu odbudowę punktowych wyłysień.

+ There are no comments

Add yours