Androgenowe łysienie włosów po pięćdziesiątym roku życia. Jak sobie z nim radzić?


Schorzenie tego typu jest jednym z najczęstszych przypadków dotyczących wypadania włosów u mężczyzn. Rzadziej, a z pewnością później to zjawisko jest zauważalne u kobiet. Najczęściej choroba pojawia się w granicach około 50 roku życia.

Co powoduje wypadanie włosów?

Jedną z głównych przyczyn łysienia jest wyjątkowa nadwrażliwość na dihydrotestosteron, który odpowiada za prawidłowy proces odbudowy włosów. Z czasem, włosy stają się coraz słabsze, cieńsze i bardziej kruche, aby w końcu doprowadzić do ich całkowitego zaniknięcia. Im większy stopień dihydrotestosteronu w organizmie tym większe prawdopodobieństwo na występowanie łysienia. Choroba ukazująca się u osób poniżej 40 roku życia może być także następstwem problemów serca. Wówczas konieczne są badania. Nie zmienia to faktu, że łysienie androgenowe może również się pojawić u osób młodych. W tym momencie, głównym objawem będą powstające zakola i zwiększanie się linii czołowej na głowie. To pierwsze symptomy, które mogą pojawić się w przypadku tej choroby.

łysienie

Łysienie u kobiet

Androgenowe łysienie u kobiet objawia się w inny sposób. Początkowo włosy zatracają na swojej gęstości na czubku głowy, a linie włosów nie przesuwają się. Tak samo jak w przypadku mężczyzn, choroba jest wywołana przez zaburzenia hormonalne. Ciężko jest jednak określić średni wiek występowania łysienia. Jest ono bardzo często niezauważalne, ale głównie spotyka się je u kobiet po 70 roku życia.

Jaka jest alternatywa dla osób leczących się? Przeszczep cebulek włosów!

Istnieje wiele metod leczenia, które dla osób niecierpliwych mogą jednak nie przynosić szybkich efektów. Zabiegi, masaże czy kremy są często nieskuteczne, dlatego powstał sposób, który może sprawić, że przywrócenie włosów będzie o wiele skuteczniejsze. Przeszczep cebulek włosów może okazać się najlepszą metodą na łysienie. Dzięki temu można zneutralizować powstające zakola, zagęścić włosy na czubku głowy czy zniwelować wysokość czoła. Wszczepianie nowych włosów z miejsc dawczych odbywa się głównie za pomocą włosów znajdujących się z tyłu głowy. Dzięki temu, do procesu przeszczepu używamy tylko i wyłącznie materiału z naszego ciała. Włosy są wszczepiane za pomocą najnowszych technik medycznych, które nie pozostawiają śladów na skórze głowy. Klinika Medmix www.medmix.pl to miejsce, które po wstępnych konsultacjach i wizytach jest w stanie zdiagnozować chorobę związaną z łysieniem i przejść od razu do procesu leczenia związanego z przeszczepem cebulek włosów.

+ There are no comments

Add yours