Przeszczep włosów u kobiet w klinice Medmix


Wypadanie włosów to zjawisko, które dotyczy niemal wszystkich. U większości osób jest ono jednak niezauważalne, bądź nie stanowi tak poważnego problemu. Łysienie u kobiet może ujawniać się na skutek zaburzeń hormonalnych, w trakcie trwania ciąży, po porodzie, a także w wyniku nadmiernego stresu. Wówczas, ryzyko wypadania włosów może być największe. Nie zmienia to faktu, że łysienie pojawia się głównie jako następstwo chorób (niedoczynność tarczycy, niedokrwistość, nowotwór jajnika czy toczeń), dlatego należy niezwłocznie udać się do lekarza w celu weryfikacji stanu zdrowia.

przeszczep włosów u kobietprzeszczep włosów u kobiet

Jak poradzić sobie z problemem?

Wypadanie włosów może okazać się bardzo bolesnym przeżyciem. Włosy dla kobiet odgrywają bardzo często istotną rolę w ich życiu, dlatego łysienie może spowodować poważne urazy na psychice. Problem ten może być bardzo uciążliwy, dlatego też istotne jest, aby udać się jak najszybciej do specjalisty w celu ustalenia metod leczenia wypadania włosów.

Leczenie wypadania włosów

Po wstępnej weryfikacji choroby należy wdrożyć odpowiednie metody leczenia, aby następnie móc wdrożyć zabiegi i kuracje mające na celu odbudowę włosów na skórze głowy. Skuteczną metodą może okazać się przeszczep włosów metodą FUE. Jest to procedura polegająca na pobraniu mieszków włosów z miejsc dawczych do biorczych. Cały zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu. Na efekty należy jednak czekać. Istnieje również wiele zaleceń, których powinno się przestrzegać bezpośrednio po zabiegach. Przeszczep włosów u kobiet wymaga przede wszystkim właściwego podejścia do pacjentki, które potrafi zapewnić nasza klinka MD Medmix z Bielska-Białej. Więcej informacji na temat metod leczenia i zabiegów związanych z przeszczepem znajdziesz na naszej stronie.

Zobacz także:

+ There are no comments

Add yours