Mikropigmentacja włosów – szybka metoda zwalczania łysienia


Zabiegi mające na celu przywrócenie włosów na skórze głowę nie należą do najłatwiejszych. Bardzo często są one czasochłonne i wymagają od pacjentów dużej dawki cierpliwości. Zabieg mikropigmentacji włosów jest oparty na wykorzystaniu barwników, które są wprowadzane pod skórę. Jest to stworzenie imitacji krótko ściętych włosów. Metoda ta jest również wykorzystywana w celu optycznego zagęszczenia włosów. Mikropigmentacja włosów pozwala na uzyskanie efektu, który jest nie do rozpoznania nawet dla osoby poddającej się zabiegowi.

Kiedy najlepiej poddawać się zabiegowi mikropigmetnacji włosów?

Łysienie miejscowe może być bardzo uciążliwe dla osób, które zawsze posiadały bujną czuprynę. Tuszowanie łysienia może okazać się najlepszym sposobem na walkę z problemem wypadania włosów. Zabieg mikropigmentacji włosów jest często wykorzystywany w celu ukrycia łysienia na czubku głowy i zakolach. W przypadku całkowitego wyłysienia, zabieg może przywrócić efekt krótko ściętych włosów. Mikropigmentacja jest stosowana również w przypadkach łysienia plackowatego i rozproszonego. Kolejnym zastosowaniem może być zagęszczanie brwi i zarostu, a nawet rekonstrukcja kształtu i koloru warg.

mikropigmentacja włosówmikropigmentacja włosów

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie każdy przypadek kwalifikuje się jednak do zabiegu. Mikropigmentacja włosów jest niewskazana, a nawet całkowicie zabroniona kiedy pacjent wykazuje się silnym reakcjami alergicznymi na barwniki. Kolejnymi chorobami dyskwalifikującymi od zabiegu są łuszczyca oraz pokrzywka występujące na powierzchni skóry przeznaczonej do mikropigmentacji. Zabieg nie może być wykonywany w trakcie trwania ciąży, chemioterapii, stanów zapalnych, a także infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Przeciwwskazania względem zabiegu mogą być również związane z używanymi lekami. W przypadku zażywania jakichkolwiek leków należy skonsultować się ze swoim lekarzem.

+ There are no comments

Add yours