Przeszczep brwi

Transplantacja brwi jest niewątpliwie wielkim hitem w chirurgii plastycznej. Coraz więcej osób boryka się z problemem utraty brwi lub zmniejszenia ich gęstości. Zjawisko to dotyka kobiety i mężczyzn w różnym wieku.
Utrata brwi jest procesem nienaturalnym. Istnieje wiele powodów utraty brwi, min choroby tarczycy, łysienie plackowate, oparzenia, tatuaże, infekcje, częste wyrywanie, wrodzona niezdolność porostu brwi, sklonności do przerzedzania, podłoże genetyczne, całkowity zanik brwi z upływem czasu.
Przeszczep brwi to zabieg chirurgiczny mający na celu trwałe przywrócenie owlosienia na łuku brwiowym.
Do przeszczepu wybiera sie włosy pobrane z tyłu głowy. Przeciętna ilość przeszczepionych włosów wynosi 50-400, w zależności od pożądanej gęstości.
Przeszczep brwi jest podobny do przeszczepu włosów na głowie.
Ponieważ brwi posiadają swoje szczególne cechy, róznią się dlatego w wielu punktach od przeszczepu włosów na głowie. Kierunek włosa brwi zmienia się drastycznie w różnych częściach brwi. W miejscu przy nosie włos jest skierowany ku górze. Włos na czubku brwi jest skierowany na zewnątrz i na dół, a włos na końcu brwi rośnie na zewnątrz i do góry.

Najważniejszą rzeczą przy zabiegu transplantacji włosów brwi, jest jak najbardziej możliwie zachowanie naturalności kierunku wzrostu włosów. Innym ważnym aspektem jest przeszczep tylko pojedynczych mieszków włosowych.

Podczas zabiegu lekarz pobiera włosy z owłosionej części skóry głowy, a następnie wszczepia pojedyncze cebulki w odpowiednim kierunku w łuk brwiowy. Pierwsze rezultaty są już widoczne po zabiegu. Wygląd przeszczepionych włosów brwi rozwinie się w pełni w ciągu roku. Po tym okresie można podjąć decyzję o konieczności przeprowadzenia kolejnego zabiegu.

Kwestionariusz
Konsultacje - Warszawa 6 marzec

.

Zapraszamy na konsultacje, które odbędą się w Warszawie dnia 6 marca.
Więcej informacji oraz zapisy pod nr. tel. 603-777-679